Fotbal – CSMS Iasi-CFR Cluj

Meciul de fotbal dintre echipele CSMS Iasi si CFR Cluj, disputat in prima etala a play-out-ului Ligii I Orange pe stadionul „Emil Alexandrescu” din Iasi.

Aflati sub povara psihologicaa ratarii play-off-ului, iesenii au pierdut meciul cu scorul de 0-2, suferind primul esec in campionat, dupa o serie de 11 meciuri fara infrangere. Portarul Caparco a fost invins de 2 ori, de catre Bud in minutul 20, respectiv Coelho in prelungiri. CFR-ul a plecat astfel cu 3 puncte acumulat in total 17, in timp ce echipa Iasului ramane cu 19 puncte.

Echipele de start:

CSMS Iaşi: Caparco – I. Voicu, Mihalache, Ciucă, Ţigănaşu – Al. Creţu, V. Gheorghe – Viveiros (Onduku 62), Bole – Golubovic, A. Cristea

CFR Cluj: T. Marc – Dani Coelho, A. Mureşan, L. Goian, Camora – Juan Ruiz (Tânc 75), Petrucci, Gomelt – Vitor Bruno, Bud (Lopez 67), Păun (Jakolis 58)

Arbitri: Găman George Cătălin, Avram Valentin, Iliescu Dragoş Mihai; Observatori: Olah Iosif, Constantin Tolea

Fotbal CSMS Iasi-CFR Cluj 0-2

Mai multe imagini pot fi vizionate pe fluxul de stiri al AGERPRES – Agentia Nationala de Presa.

Adrian Cuba, fotograf profesionist Iasi, realizeaza fotografie de sport. Ma puteti contacta pentru a participa la evenimentele de sport organizate de dvs.

Daca iti place fotografia sau esti pasionat de fotbal, te invit sa dai SHARE / LIKE