Fotbal – CSM Politehnica Iasi-Pandurii Tg. Jiu 3-2

CSM Politehnica Iasi a revenit in lupta pentru play-off-ul Ligii I, dupa ce marti 20 septembrie 2016 a reusit sa castige meciul cu Pandurii Tg. Jiu, cu scorul de 3-2, meci disputat pe stadionul „Emil Alexandrescu” din Iasi. Este primul succes, dupa sapte meciuri fara victorie. Datorita acestei serii negre, soarta antrenorului Nicolo Napoli la conducerea echipei iesene statea deja sub semnul intrebarii, conducerea clubului avand in vedere schimbarea lui cu Daniel Isaila.

Desi au inceput slab meciul, oaspetii deschizand scorul inca din minutul 5 prin Valentin Alexandru, iesenii au reusit sa restabileasca egalitatea la pauza, prin golul lui Ciucur, in minutul 34.

In repriza secunda, gazdele continua atacul asupra portii aparate de Stanca, reusind sa intre in avantaj, 2-1 prin golul inscris de Boiciuc in minutul 54. Bucuria a durat doar 3 minute, pentru ca acelasi Valentin Alexandru restabileste egalitatea in minutul 57. Tensiune mare pe banca tehnica a Politehnicii, dar Piccioni profita de gafa portarului gorjean si il salveaza astfel pe Nicolo Napoli prin golul victorios din minutul 62. Scor final CSM Politehnica Iasi – Pandurii Tg. Jiu 3-2.

Declaratiile antrenorilor
Nicolo Napoli: “Am inceput mai prost, însa, dupa 25 de minute am jucat asa cum trebuia. Am fost concentrati, am avut atitudine, ambitie. Am obţinut trei puncte fundamentale, cred ca a fost o victorie meritata”.
Petre Grigoras: “Am pierdut un meci pe care nu am crezut ca-l putem pierde. Am început bine, am controlat total prima repriza, însa au apărut unele gafe individuale care ne-au destabilizat.”

Echipele de start:
CSM Poli Iasi: Caparco – I. Voicu (cpt.), Ciuca, Frasinescu, Sato – Ciucur, Mitic, V. Gheorghe, Tigănasu – Piccioni, Boiciuc
Rezerve: Grahovac, Tarșa, Badic, Chelaru, Saric, Stefănescu, Bosoi
Pandurii: Stanca – Ungurusan, Buijs, Vasiljevic, Grecu – Obodo, Rauță – Trifu, Antal, Herea – V.Alexandru
Rezerve: Lazar, Sanmartean, Tucudean, Hlistei, V. Munteanu, Parcalabu, Pleasca
Arbitru: Rusandu Lucian (Sfantu Gheorghe)
Asistenti: Orbulet Mircea (Bucuresti), Bucsi Imre-Laszlo (Sfantu Gheorghe). Rezerva: Antonie Andrei (Bucuresti)
Observatori: Ciubotariu Liviu (Galati), Bogdan Buhuș (Barlad)

Fotografie de fotbal la Iasi, meciul dintre CSM Politehnica si Pandurii Tg. Jiu 3-2

Meciul de fotbal dintre CSM Politehnica Iasi-Pandurii Tg Jiu 3-2, Adrian Cuba fotograf sport Iasi

Mai multe fotografii am publicat pe fluxul de stiri AGERPRES – Agentia Nationala de Presa.

Adrian Cuba, fotograf profesionist iasi, realizeaza fotografie de sport. Contact pentru a participa la evenimentele organizate de dvs.